Sönmez Bustaş olarak 1977 yılından beri ULUSLAR ARASI YOLLARDAYIZ!

Depoculukta 1968 yılından beri, uluslararası taşımacılıkta 1977 yılından beri ülkemizin konusunda önder firmalarından biri olan şirketimiz “Sönmez Bustaş & Lojistik” 150 araçlık tır filosu ile Avrupa ülkelerine lojistik hizmetler vermektedir. Uluslararası taşımacılık, antrepoculuk, depoculuk, soğuk depoculuk, dondurulmuş gıda depoculuğu hizmetleri ana faaliyet konularımızdır. Serbest depolarımız (5000 m²), soğuk hava depolarımız (4000 m²) ve dondurulmuş gıda depolarımız (1500 m²) den oluşmaktadır. Antrepomuz “Cas Antrepo Nakliye Gümrükleme İthalat İhracat A.S.” ise Bursa ve Gemlik Antrepoları ile toplam (13000 m²) dir..

Şirketimiz lojistik anlamda müşterilerine kapıdan kapıya hizmet vermektedir. Avrupa ülkelerine; minimum dan, gabari dışı yüklere kadar yük taşımacılığı yapılmaktadır. Kısa süreli terminler ile yapılan hizmetler müşterilerimizin firmamızı tercih etmesinde en büyük etkendir. Lojistik depo hizmetleri ve dahili taşıma, ülkeler arası taşıma, gümrükleme ve gümrüklü depo çözümleri soğuk depo ve dondurulmuş depo (ayrıca tünel) ile tam bir hizmet halkasını oluşturmaktadır.

Sönmez Bustaş & Lojistik firmalarının son yıllarda Bursa sanayicisine lojistik anlamında ciddi anlamda katkıları olmuştur. Başta otomotiv, gıda, makine, tekstil ürünleri olmak üzere diğer bir çok sektörün aranan bir uluslararası nakliyecisi olmuştur. Artan talepleri karşılamak amacı ile depo ve araç yatırımları devam etmektedir.

Lojistik sektörü her geçen gün ülkemiz için önem kazanmaya devam etmektedir. Kriz dönemleri stok maliyetleri için çok büyük risk taşımaktadır. Yaşadığımız ekonomik krizde bunu firmalarımız görmüşlerdir. Bu nedenle sürdürülebilir stok takibi firmalar için önem kazanmıştır. Atıl depolar ve fazla veya eksik stok riskleri yerine güncel ihtiyaçlara cevap verebilecek lojistik hizmeti veren firmalar ile bu maliyetler minimuma indirilebilecektir. Stok maliyetlerini en az seviyeye çekme gayretleri firmaların daha çok parsiyel yük taşıtma taleplerinin artmasına sebep olacaktır. Burada da alt yapısı ile bu konuya hakim firmamız başta otomotiv, tekstil, gıda, kimyasal, makine firmalarının bant üretimine tedariklerini hedef alarak alt yapısını kurmuştur.

Uluslararası Taşımacılıkta Hizmetlerimiz

Araçlar Uydu Takibinde

Firmamıza ait tüm araçlar uydu araç takip sistemi ile izlenmekte ve müşterilerimize gerçek konum bilgileri bilgisayar ortamında anında iletilmektedir. Bu konuda konusunda öncü ve Avrupa çapında en kaliteli hizmet sağlayıcılar ile sağlanmaktadır.