Demiryolu Taşımacılığı

Sönmez Bustas & Lojistik demiryolu departmanı kuruluş amacı; Birlikte çalıştığımız firmalarımızın üretim maliyet kalemleri içerisinde büyük pay tutan lojistik giderlerini azaltmak ve dolayısıyla müşterilerimizin rekabet gücünü arttırmak amacıyla bünyemizde faaliyete geçmiştir.

Bu faaliyet çerçevesinde profesyonel kadromuz ile size en iyi hizmet için yola çıkmış bulunmaktayız. Avrupa’ya transit süreleri ortalama 7-8 gün olan konteynırlarımız, karayolu ile göndericinin kapısından 45’HC ekipmanlarımız ile alınıp, Türkiye ve Avrupa’da bulunan dağıtım istasyonlarına gönderilmektedir, konteynırlar bu merkezlerden varış adreslerine tarifeli blok trenlerimize yüklenmek suretiyle ulaştırılmaktadır. Ulaşan konteynırlar alıcıya karayolu ile teslim edilmektedir. Bu süreçte sevkiyatlar güvenlik açısından takip edilebilecek donanıma sahiptir.

Şirketimiz lojistik anlamda müşterilerine kapıdan kapıya hizmet vermektedir. Avrupa ülkelerine; minimum dan, gabari dışı yüklere kadar yük taşımacılığı yapılmaktadır. Kısa süreli terminler ile yapılan hizmetler müşterilerimizin firmamızı tercih etmesinde en büyük etkendir. Lojistik depo hizmetleri ve dahili taşıma, ülkeler arası taşıma, gümrükleme ve gümrüklü depo çözümleri soğuk depo ve dondurulmuş depo (ayrıca tünel) ile tam bir hizmet halkasını oluşturmaktadır.