YYS için ihtiyaç duyulan ISO_27001 Sertifikasını Aldı…

YYS için ihtiyaç duyulan ISO_27001 Sertifikasını Aldı…

(26.02.2019)

Sönmez Bustaş olarak ISO 27001 Belgeleri için alım süreci tamamlandı. Ardından “Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası” olan (YYS) Belgesi alım süreci için gerekli planlamalar yapılmaya başlandı.

Sönmez Bustaş A.Ş. faaliyetlerimizde uluslararası geçerliliği ile Entegre Yönetim Sistemleri ISO (9001-14001-45001) sertifikalarını uygulayan firmamız, (YYS) sertifikası izinli gönderici başvurusu için ihtiyaç duyulan ISO (27001) Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikasını yoğun çalışma ve denetimler neticesinde lider belgelendirme kuruluşlarından biri olan “Bureau Veritas” tarafından sağlanmıştır.

Firmamız 2017 yılında planlamış olduğu belgenin alımı için, 2018 yılı başında tüm iş kollarında 1 yıllık yoğun bir çalışma sonucunda gerçekleştirilen kontrol ve denetimler doğrultusunda;

Teknolojik alt yapısı ve yatırımları sağlanarak, hem fiziki koşulları hem de organizasyon yapısı ile tüm iş süreçlerinde önemli revizyonlar yetkin personeli ve danışmanlık desteği ile sağlanmıştır. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standart gerekliliklerine göre tüm politikaları benimsemiş, sağlamış ve uygulamaya geçirilmiştir.

Bir sonraki hedef olan YYS Belge alım süreçleri için çalışmalara en kısa sürede başlanacaktır…